Avinžirniai atsirado Viduriniuose Rytuose maždaug prieš 7500 metų ir dabar yra nebrangus ir būtinas virtuvės ingredientas visame pasaulyje, ypač populiarus Šiaurės Afrikoje, Ispanijoje ir Indijoje. Avinžirnių kaina yra ypač prieinama kiekvienam. Šios mažos ankštinės daržovės taip pat paprastai žinomos kaip garbanzo pupelės arba ceci (chee-chee) pupelės. Avinžirniai pasirodo įvairiuose patiekaluose – nuo ​​humuso ir chana masala iki falafelių ir salotų. Avinžirnius galima valgyti tiesiai iš skardinės, trinti, troškinti arba džiovinti ir sumalti į miltus. Džiovintus avinžirnius prieš verdant būtina pamirkyti ir kartais nulupti. Ekologiški avinžirniai – maistinis ankštinis augalas, dažniausiai naudojamas ruošiant Azijos, Šiaurės Afrikos ir Viduržemio jūros regionų patiekalus. Avinžirnius skanu valgyti vienus, jais gardinti salotas, sriubas, troškinius. Taip pat, iš jų gaminti humusą, blynelius, falafelius, desertus bei su jais ruošti indiškąjį karį. Tai daug baltymų turintis produktas.

Kas yra avinžirniai ir kur jie naudojami?

Avinžirniai gali būti žali, juodi, rudi arba raudoni, tačiau labiausiai atpažįstami dideli, lygūs, plonyčiai smėlio spalvos, dažniausiai randami mūsų maisto prekių parduotuvėse. Mažesni avinžirniai iš išorės atrodo tamsesni ir šiurkštesni, viduje geltonas minkštimas. Indijos rinkose galite pamatyti skaldytus avinžirnius, parduodamus kaip chana dal. Galite nusipirkti džiovintų arba konservuotų avinžirnių. Visų rūšių avinžirniai gali būti dedami į patiekalus tiek tokioje formoje, kurioje jau yra parduodami, arba sumaišyti kaip kreminį pagrindą įvairiems tikslams. Skrudinti arba kepti avinžirniai suteikia traškumo salotoms, ryžių patiekalams ir sriuboms. Jie gali būti pagardinti, kad atitiktų bet kurios virtuvės skonį. Džiovintus avinžirnius prieš verdant reikia pamirkyti. Suberkite pupeles į didelį dubenį, gausiai užliekite šaltu vandeniu iš čiaupo ir palikite mirkti kambario temperatūroje per naktį (arba bent 8 –12 valandų). Kai kurie virėjai rekomenduoja į litrą mirkymo vandens įpilti po arbatinį šaukštelį kepimo sodos, nes tai gali palengvinti odelių suminkštėjimą ir gauti minkštesnę virtą avinžirnių pupelę. Jei norite greitesnio metodo, džiovintus avinžirnius įmeskite į puodą su verdančiu vandeniu, pavirkite minutę ar dvi, o tada palikite valandai. Taikydami šį metodą, baigus virti, įpilkite kepimo sodos. Baigdami nusausinkite avinžirnius ir nuplaukite juos, ypač kruopščiai, jei įdėjote kepimo sodos. Konservuoti avinžirniai jau būna paruošti naudoti tiesiai iš skardinės, tačiau pirmiausia juos nuplaukite, kad nuplautumėte likučius, o skardinėje likusį skystį galite panaudoti kitiems tikslams, pavyzdžiui, kiaušinių pakaitalui.

Kai kurie marokietiški receptai, tokie kaip harira, nurodo nulupti avinžirnius. Išmirkyti avinžirniai turi likti drėgni, kad odelės nuslystų, todėl su nusausintais avinžirniais dirbkite greitai. Jei ketinate nulupti didelį kiekį, laikykite juos dubenyje su vandeniu ir saujomis išimkite lupti. Norėdami nulupti išmirkytus avinžirnius, susukite ir po vieną suspauskite tarp smiliaus ir nykščio, kad nuplėštumėte odelę. Kai kurie avinžirniai šio proceso metu gali lūžti per pusę, bet jie vis tiek yra tinkami naudoti. Jei receptas reikalauja paprastų virtų avinžirnių, išmirkytas pupeles suberkite į puodą ir užpilkite dideliu kiekiu pasūdyto vandens. Užvirinkite, uždėkite dangtį ir troškinkite puode 60–90 minučių arba tol, kol avinžirniai pasieks norimą minkštumo lygį. Nusausinkite ir naudokite į salotas, sriubas ir kitus patiekalus. Avinžirnius galite virti ir greitpuodyje. Įdėkite juos į viryklėje esantį pasūdytą vandenį, sandariai uždenkite ir ant stiprios ugnies pašildykite. Sumažinkite ugnį iki vidutinės ir virkite avinžirnius maždaug 45 minutes arba kol suminkštės. Švelnus riešutų skonis ir sviestinė avinžirnių tekstūra sudaro neutralų pagrindą įvairiems prieskoniams ar kartu su jais naudojamiems ingredientams. Avinžirniai sklandžiai susimaišo, todėl jie yra ypač gerai tinka ruošiant kreminius padažus be pieno, pavyzdžiui, humuso ir veganiškų špinatų padažą. O ypač patraukli avinžirnių kaina daro šį produktą puikiu pasirinkimu bet kokiam patiekalui.

Avinžirnių nauda organizmui

Avinžirniai iš kitų kruopų išsiskiria ypatingai didele maistine verte. Pastarųjų sudėtyje gausu baltymų, skaidulų, folio rūgšties, cinko, geležies, fosforo. Dėl šios priežasties, toks produktas kiekvieno žmogaus organizmui suteikia išties daug naudos. Pavyzdžiui, skaidulos pagerina virškinimą, didina gerųjų bakterijų kiekį, padeda išvengti vidurių užkietėjimo. Folio rūgštis yra svarbi ląstelių augimui bei raudonųjų kraujo kūnelių formavimuisi. Dėl nemažo baltymų kiekio, avinžirniai yra reikalingi vegetarišką mitybą propaguojantiems asmenims. Be to, šio produkto sudėtyje esantys antioksidantai palaiko tinkamą nervų bei kraujagyslių sistemos veiklą. Taigi, avinžirniai yra išties naudingos kruopos, kurias į valgiaraštį įtraukti pravartu kiekvienam. Tad, tai gali būti puikus produktas norint paįvairinti savo racioną.

Rezultatų: 1

Filtruoti

Produkto tipas

Savybės

Gamintojas

Filtruoti
Pirkite už 35 eurus ar daugiau ir gaukite dovanų pakelį ekologiškų Bionaturalis spageti makaronų!
x
0
    Krepšelis
    Krepšelyje produktų nėraGrįžti į parduotuvę