Arbata yra vienas populiariausių gėrimų pasaulyje, užleidžiantis vietą tik vandeniui. Arbatos paruošimas yra gana paprastas, tereikia karštu vandeniu užpilti džiovintus Camellia sinensis augalo lapus. XIX amžiaus pradžioje Didžioji Britanija išpopuliarino popietės arbatos koncepciją kaip atotrūkį nuo kasdienybės. Tuo metu arbata būdavo patiekiama kartu su sumuštiniais ir kepiniais, pavyzdžiui, paplotėliais. Arbatos skonis skiriasi priklausomai nuo arbatos lapų derliaus ir auginimo bei apdorojimo būdo. Juodoji arbata yra populiariausia visame pasaulyje, po to seka žalioji, oolong ir baltoji arbata. Kokybiška arbata – ypatingai svarbi pradedant dieną! Būtent dėl to, esame sukaupę rinktinę, aukščiausios kokybės, ekologiškų arbatų kolekciją. Tai pasaulyje gerai žinomo prekinio ženklo Cupper ekologiškos arbatos, užaugintos tvariuose žemės ūkiuose, remiantis sąžiningos prekybos princip
Arbatos rūšys
Jei apsilankysite arbatos parduotuvėje, būsite nustebinti ir priblokšti, kad egzistuoja daugybė skirtingų arbatų, kurias galima nusipirkti ir atskirai ir arbatų rinkinio forma. Tradicinės arbatos, kilusios iš Camellia sinensis augalo, yra juodoji, balta, žalia, geltona, oolong ir yerba mate, kurių sudėtyje yra kofeino. Iš šių visų rūšių stipriausia yra juodoji arbata, kuri gaminama susmulkinant ir išdžiovinant šviežius arbatos lapelius ir leidžiant jiems fermentuotis, o tai oksiduoja lapelius, keičia jų spalvą ir skonį. Oolong arbata yra iš dalies fermentuota, o žalioji arbata nefermentuojama. Matcha yra speciali žaliosios arbatos forma, kurioje džiovinti lapai sumalami į smulkius miltelius.
Arbatos be kofeino dažniausiai būna apdorojamos taip, kad iš lapų būtų pašalinta didžioji dalis natūraliai susidarančio kofeino. Šiose arbatose vis dar gali būti kofeino pėdsakų. Šalinimas atliekamas naudojant anglies dioksidą, etilo acetatą, metileno chloridą arba apdorojant vandenį.
Egzistuoja ir tokios arbatos, kuriose natūraliai jau nėra kofeino. Tai yra žolelių arbatos – ramunėlių, pipirmėčių, vanilės, ciberžolės, imbiero ir vaisių esencijos. Šios rūšys gali turėti gėlių, vaisių, mėtų, prieskonių, žolės, saldumo ar kartumo natų. Veislių yra daugybė, o pasirinkimas priklauso nuo jūsų asmeninių pageidavimų.
Arbata dažniausiai būna pakuojama keliais būdais. Vienas jų – tai arbatos maišeliai. Arbatos maišeliuose ir paketėliuose dažniausiai būna jau būna apskaičiuotas standartinis lapų kiekis, kad būtų pasiektas optimalus skonis. Dar arbata būna pakuojama į arbatos pakelius arba paliekama palaidais lapeliais. Laisvų lapų arbatos, parduodamos skardinėse arba maišeliuose, leidžia kontroliuoti, kiek arbatos naudoti. Naudojant daugiau, gali būti sukurtas stipresnis jos skonis, arba mažiau, kad skonis būtų minkštesnis.
Kokią arbatą pasirinkti?
Galima labai lengvai pasiklysti tarp visų arbatos rūšių, kai tenka išsirinkti, kurią gerti šią dieną. Tam, kad būtų paprasčiau, aptarsime kiekvieną iš galimų populiariausių variantų.
Baltoji arbata – šios arbatos rūšis yra mažiausiai apdorota, nes ji tik išdžiovinta. Tai lengviausia, subtiliausia arbata, išlaikanti didžiausią antioksidantų kiekį. Geriausia yra saldaus ir žolinio skonio, be jokio kartumo. Puodelį baltos arbatos geriausiai išgerti be jokių kitų priedų, kad pajustumėte subtilų jos skonį.
Žalioji arbata kaitinama arba garinama aukštoje temperatūroje netrukus po nuskynimo. Šios arbatos skonis gali skirtis lygiai taip pat, kaip ir skiriasi baltojo vyno rūšių skoniai. Pati geriausia arbata yra gana brangi ir jos skonis būna nuostabiai glotnus ir sodrus. Pigiausi lapai būna kartūs ir primena jūros dumblių skonį. Žalioji arbata puikiai dera prie sūrių patiekalų.
Oolong arbata pagal stiprumą yra kažkur tarp žaliosios ir juodosios arbatos, ji yra iš dalies oksiduota. Šviesesnė oolong arbata yra žalios spalvos ir vaisinio skonio, o tamsesnė yra skrudinta ir riešutinio skonio. „Oolongs“ yra universaliausia arbata skanauti su maistu, ji tinka tiek prie sūrio pyrago, tiek prie kepsnio.
Juodoji arbata yra visiškai oksiduota tam, kad išryškinti jos giliausius skonius. Geriausia yra rankų darbo, kuri yra labai vertinama, ji gali būti šokolado, karamelės arba ryškaus gėlių skonio, o pigesnės versijos yra kartaus skonio ir jų lapai dažniausiai būna vienodo dydžio. Juodoji arbata geriausiai tinka prie saldžių patiekalų.
Arbatos nauda organizmui
Kiekviena arbatos rūšis pasižymi tam tikru teigiamu poveikiu organizmui. Žalioji – gerina smegenų veiklą, stiprina imunitetą, kontroliuoja uždegiminius procesus. Žolelių arbata gerina skrandžio bei žarnyno veiklą, prisideda kovojant su peršalimo ligomis. Juodoji arbata mažina blogojo cholesterolio kiekį ir kraujospūdį, pagelbėja susikaupti. Be to, pastaroji gali padėti išvengti įvairių lėtinių ligų, jeigu yra vartojama reguliariai. Įprastai, ramunėlės pasižymi savo poveikiu skrandžio ir žarnyno veiklai. Šios ne tik malšina spazmus ir pilvo pūtimą, tačiau taip pat prisideda prie opų gijimo, mažina uždegimą. Visgi, norint patirti visapusę arbatų suteikiamą naudą, svarbu vartoti kuo įvairesnius produktus. Taigi, nepamirškite skirtingų šio gėrimo rūšių įtraukti ir į savo rutiną.
-
Baltoji arbata3 produktai
-
Juodoji arbata5 produktai
-
Ramunėlių arbata1 produktas
-
Vaisinė arbata1 produktas
-
Žalioji arbata3 produktai
-
Žolelių arbata4 produktai